מרכז ידע כאן תוכלו להתעדכן בריכוז מאמרים נבחרים בתחום העיבוד השבבי

Skip Navigation Linksראשי : מרכז ידע

עיבוד שבבי - כל המידע על התהליך שלב אחרי שלב

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים כיום, נדמה כי אין כמעט תעשייה אחת, אשר לא נעזרת בכלים שעברו עיבוד שבבי. מכונות חורטות, מכרסמות, משחיזות, קודחות, מלטשות ומייצרות עצמים, רכיבים וכלים, המיוצרים גם עבור שימוש יומיומי וגם בהזמנה אישית, בהתאמה עפ"י תכנית / דרישה וצורך.

אלקטרו ארוזיה

תהליך אלקטרו – כימי בו העיבוד של חלק (מוליך חשמל) מתבצע בעזרת פריקה חשמלית הנוצרת בין העובד (האלקטרודה הראשונה) לבין הכלי (אלקטרודה השניה). התהליך מאפשר לעבד חומרים מוליכים בכל רמת קושי, לייצר חלקים בעלי צורות מורכבות ולבצע פעולות שלא ניתן לבצע בשיטות אחרות.

מהו כרסום

פעולות הכרסום הינה הפעולה הנפוצה ביותר בתחום העיבוד השבבי, למעשה בפעולה זו בשונה מחריטה הכלי מסתובב בכוש (ספינדל) הכרסומת והעובד סטטי. הכרסומות קיימות בשתי תצורות בסיסיות

מהי חריטה

פעולות החריטה הינה פעולה שכיחה מאוד בתחום העיבוד השבבי, למעשה בפעולה זו בשונה מכרסום הכלי סטטי ונמצא בצריח TURRET

תהליך התפתחות התיב"ם במקביל להתקדמות מכונות העיבוד שבבי לכרסום

בכל שנות קיומו של המושג " תיב"ם " (תכנון וייצור בעזרת מחשב) הוא בא לתת מענה לקושי ולמורכבות בכתיבת תוכנית עיבוד המכילה בתוכה את כל תהליך ייצור החלק מראשיתו ועד סופו, לוקחת בחשבון את מגבלות הייצור תוך שימוש בטכנולוגיה קיימת והספקת המוצר בזמן הנדרש.

מכונות MTM – שיא הקידמה הטכנולוגית

חלומו של כל בעל מפעל עיבוד שבבי הוא מכונה שהיא "מפעל שלם", מכונה העונה על רוב הדרישות הטכנולוגיות, מכונה המפיקה חלקים מורכבים ביותר ובזמן מינימלי. ובכן החלום מסוגל להתגשם במכונת ייצור אחת, מכונת כרסום וחריטה משולבת Multi-Tasking Machine. שני ספינדלים, מספר צריחים, חומר גלם מעובד בהרבה תחנות, העובד עובר מספינדל אחד לשני ללא מגע יד אדם, בצד אחד נכנס חומר גלם ובצד שני יוצא חלק מושלם.

התיב"מ המכאני, לאן?

התיב"מ המכאני, לאן? " מה הוא עתיד התיב"מ? מה עוד ניתן להשיג שעדין לא השגנו? היכן ניתן לחסוך וליעל את תהליך העיבוד השבבי? והאם לא הגענו לקצה גבול היכולת בפיתוח כלים טכנולוגיים בתחום זה?

VoluMill – ייעול טכנולוגי במהירות מוגברת

ביום העיון אשר נערך מטעם לשכת המהנדסים בנושא " חדשנות טכנולוגית בעיבוד שבבי" חשפה חברת סימטרון את גרסת CimatronE-11 המשוחררת בקרוב, בין שאר החידושים והפיתוחים הציגו מהנדסי החברה שי עזיז ואלון לויכטר את השדרוג החדש בתחום הכרסום, מודולת ה VoluMill.

פתרונות מתקדמים בתחום העיבוד השבבי

טכנולוגיות מתקדמות רבות שינו את פני עולם העיבוד השבבי, ביניהן: עיבוד בחמישה צירים, עיבוד שבבי מהיר, כרום וחריטה במכונה אחת ותוכניות ומערכות מיוחדות לעיבוד שבבי מתקדם. סקירה קצרה של טכנולוגיות בולטות.

עיבוד שבבי חריטה - על מה לשים דגש בתהליך עיבוד שבבי

יכולות הייצור של חברה מתקדמת לעיבוד שבבי הן המפתח להצלחת התהליך תוך עמידה ביעדים והקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר. לאילו יכולות ייצור יש לצפות מחברה לעיבוד שבבי? התשובות במאמר הבא.

היכולות של חברה לעיבוד שבבי

על מה לשים דגש בבחירת חברה מובילה בתחום עיבוד שבבי, חשוב לצאת לתהליך העיבוד השבבי כשאתם יודעים מה אתם מצפים מהתהליך, באיזה לוחות זמנים תרצו לעמוד ולאיזו תוצאה תרצו להגיע. דברים חשובים בתהליך עיבוד שבבי.

טכנולוגיות מתקדמות בעיבוד שבבי

פתרונות מתקדמים בעיבוד שבבים עולם העיבוד השבבי מתחדש בלי הרף בטכנולוגיות ופתרונות מתקדמים שמסייעים לעיבוד מתקדם ומשוכלל יותר, במהירויות גבוהות תוך הקפדה על רמת דיוק מקסימאלית. לפניכם מספר פתרונות נפוצים.

כיצד לבחור חברה איכותית לעיבוד שבבי

תהליך עיבוד שבבי חייב להיות תהליך ביצוע מדויק כך שיענה על הצורך הספציפי של החברה שזקוקה לעיבוד זה. מהירות, יעילות ומקצועיות הם בין הפרמטרים החיוניים לבחירת חברת עיבוד שבבי שתבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. לפניכם מספר עצות והמלצות לאיתור חברה איכותית וטובה לעיבוד שבבי. זכרו מדובר בתהליך בו אין מקום לפשרות ולכן, בחרו את הטוב ביותר.