מרכז הידע כרמור טכנולוגיות מציגה מגוון מאמרים וחידושים בתחום עיבוד השבבי

Skip Navigation Links
טכנולוגיות מתקדמות בעיבוד שבבי

טכנולוגיות מתקדמות בעיבוד שבבי

תחום עיבוד השבבי לא מפסיק להתחדש ובבואכם להגיש בקשה לייצור עיבוד שבבי, חשוב שתכירו את הטכנולוגיות החדשות כדי להבין את היכולת של הקדמה בתחום. לפניכם סקירה קצרה של מספר טכנולוגיות שהשפיעו על עיבוד השבבי ושינו את פני התחום.

עיבוד בחמישה צירים

מכונות כרסום משוכללות במרכזים לוגיסטיים ובמפעלים לעיבוד שבבי מסוגלות כיום לבצע עיבוד בחמישה צירים. מכונת כרום של עיבוד בחמישה צירים העלתה את רמת הגימור והדיוק של התוצר וגם קיצרה את משך זמן העיבוד של התוצר. העדיפו להגיש תוכניות אפיון אבטיפוס למפעלי עיבוד שבבי שכוללים מכונות כרסום בחמישה צירים שפועלתם טובה משמעותית יותר ממכונת כרסום בשלושה צירים.

עיבוד שבבי מהיר

חלק מהקדמה שהשפיעה על תחום העיבוד השבבי מאפשרת גם יכולת עיבוד שבבי מהיר יותר השומרת על מהירות אחידה להשגת תוצאת טיב שטח איכותי יותר. המהירות אפשרית הודות לטכנולוגיה בשם H.S.C שאחראית על חלוקת עומס אחיד, ביטול התנועות החדות במכונה וכך מקצרת את זמני העיבוד השבבי בצורה מהותית ומאפשרת ייצור מדויק, אחיד ומהיר יותר.

כרסום וחריטה במכונה אחת

הציוד המכני במרכזי לוגיסטיקה המתמחים בעיבוד שבבי קריטי להצלחת עיבוד שבבי איכותי בסטנדרטים הגבוהים ביותר. אחת המכונות המדוברות ביותר בתחום היא מכונת MTM – זו היא מכונה המשלבת חריטה וכרסום במכונה אחת, מכונה זו כוללת 10 צירים ואף יותר, ניתן לתזמן אותה לזמני עיבוד שבבי שונים. המכונות מסנכרנות בין פעולות הקידוח ועוד. ניתן לכוון מגוון תוכניות עבודה של המכונה וכך לייעל את פעולת העיבוד השבבי ולהביא אותה למקסימום האפשרי.

תוכנת VoluMill

תוכנה אמריקאית זומסוגלת לבצע הסרה מהירה של חומר גלם מקסימאלי בעיבודים במהירות גבוהה במיוחד וכך ניתן לעבד בעיבוד שבבי גם חומרים קשים שהיה קשה מאוד לעבד קודם לכן. הפואנטה בשימוש בתוכנת הפעלה זו בתחום עיבוד שבבי היא לשמור על עומס כלי אחיד. לתוכנה אלגוריתם מתוחכם שמחשב את נפח השבב וכך מתאים את מהלכי המכונה לפי הנפח של חומר הגלם ושומר על עומס כלי אחיד לאורך כל שלבי התהליך.