מרכז הידע כרמור טכנולוגיות מציגה מגוון מאמרים וחידושים בתחום עיבוד השבבי

Skip Navigation Links
היכולות של חברה לעיבוד שבבי

היכולות של חברה לעיבוד שבבי

לחברה מובילה לעיבוד שבבי יש שלל יכולות מהון אנושי מקצועי דרך טכנולוגיה ומכניקה מתקדמות ועד עמידה בלוחות זמנים צפופים וביצוע איכותי. בבחירת חברת עיבוד שבבי, חשוב לבדוק שהחברה אכן עומדת בסטנדרטים הגבוהים הנדרשים לייצור רכיבים שונים מרמת החיתוך ועד רמת הגימור.

כאן נכנסות לתמונה המכונות המשוכללות שקיימות היום בענף העיבוד השבבי והיכולות המכניות המתקדמות של מכונות אלה.
לפניכם מספר יכולות חשובות שצריכות להיות לחברה לעיבוד שבבי, כדי שזו תוכל לספק לכם את הרכיב הטוב ביותר בדרך המקצועית ביותר.

מכונות משוכללות

אל תתפשרו על קדמה טכנולוגית במרכז לוגיסטי לעיבוד שבבי. חשוב מאוד לבחון איזה יכולות ייצור יש למרכז לוגיסטי כזה, ואיזה מכונות ייצור הוא מציע כמו למשל, מכונות כרסום ב-4-5 צירים לפחות או מכונות חריטה הכוללות מחרטות מכרסמות עם ציר Y, חיתוך מדויק בחוט. מכונות אוטומטיות שעובדות לפי תוכניות מתוחכמות ומורכבות ועד מכונות ידניות לרכיבים בהן דרוש מגע יד מדויק. כמו כן, חשוב לבדוק מול המפעל לעיבוד שבבי את מהלכי המכונות, למשל, כרסום עד אורך 700 מילימטר ובחריטה עד קוטר 350 מילימטר.

המכונות כיום כה משוכללות עד שהן יודעות לזהות באופן אוטומטי עומס של שבב גדול ולשנות את תנועת הכלי בהתאם, לבטל תנועות חדות, לשנות כיווני עיבוד, לבצע העגלה של הפינות תוך הקפדה על זווית השינוי, לעבוד במהירות גבוהה תוך שמירה על אחידות ועוד. יכולות שמבטיחות איכות ייצור גבוהה במיוחד.

יכולת עבודה עם חומרים קשים

מרכזים לוגיסטיים מקצועיים המציעים עיבוד שבבי לרוב מספקים את השירות לעבודה עם מגוון רחב של חומרים. בדקו עם איזה חומרים עובד המרכז, למשל, אלומיניום, נירוסטה, פלדה, פלסטיק ועוד. כמובן שלעבודה עם חומרים קשים יחסית, נדרשות מכונות מתקדמות המסוגלות לעבוד היטב עם החומר המבוקש.

ביצוע מדויק של תכנון מדויק עד לפרטים הקטנים

באפיון העבודה מול המרכז הלוגיסטי לעיבוד שבבי, חשוב לבחון שהתוכניות מגיעות לדיור של אלפיות המילימטר, כדי שלא יהיו חלילה חריגות. ברגע שהמפעל לעיבוד שבבי מקבל תוכניות אלה, עליו להוציאן לפעול וכאן יש לבדוק אם אכן המקום עומד בסטנדרטים הגבוהים ובעל מכונות משוכללות ועובדים מיומנים שיודעים לפקח היטב על העבודה ולהקפיד על תנועה רציפה אך נכונה של המכונות כך שהגם המוצרים יהיו אחידים באיכותם מרמת הקשיות, דרך כיוון הסיבים ועד פני השטח.

מה היא כמות הייצור האפשרית

בבואכם לבחור חברת עיבוד שבבי, חשוב שתבדקו מולה מראש את הציפיות שלכם מאיכות הייצור אך גם מכמות הייצור, האם היא יכולה לעמוד בכמות גדולה ובאיזה פרק זמן. חברות מובילות בתחום בעלות קדמה טכנולוגית ועובדים מיומנים ומנוסים יכולה לעמוד בעיבוד שבבי של כמויות גדולות מבלי שהכמות תפגע בטיב המוצר וגם לספק את המוצר בלוח זמנים צפוף יחסית.